« Wstecz

Co zrobić, żeby moja strona pojawiła się w Google?

Po wybraniu ostatecznego adresu strony internetowej i dodaniu jej zawartości, witryna jest gotowa do podłączenia do Google i innych wyszukiwarek.

Witryny internetowe nie są dodawane do Google lub innych wyszukiwarek przez człowieka. Są one odnajdywane i dodawane do indeksu wyszukiwania przez same wyszukiwarki. Oto jak to działa: za każdym razem gdy wyszukiwarki ponownie odwiedzają znane już strony internetowe, wyszukują one łączy do nowych i nieodkrytych stron internetowych. Po wykryciu nowej witryny internetowej, jest ona przetwarzana i dodawana do indeksu wyszukiwania.

Aby Twoja strona internetowa została odnaleziona i zindeksowana przez wyszukiwarki, należy wykonać jedną z następujących czynności:

Przesyłanie witryny internetowej do wyszukiwarek

Gdy strona internetowa zostanie utworzona, fakt jej istnienia należy zgłosić w wyszukiwarkach internetowych. Najszybszym sposobem na wykonanie tej czynności jest przesłanie witryny internetowej bezpośrednio do głównych wyszukiwarek.

Po przesłaniu witryny internetowej do wyszukiwarek, proces wyszukania i indeksowana witryny internetowej przez wyszukiwarki może potrwać od tygodnia do miesiąca. Jest to normalne i należy się tego spodziewać. Należy pamiętać również o tym, że po zindeksowaniu strony nie ma gwarancji, że ranking Twojej witryny w Google lub inne wyszukiwarkach będzie bardzo wysoki w obrębie wyników wyszukiwania. Ale nie należy się tym faktem martwić, gdyż istnieje wiele sposobów umożliwiających osiągnięcie lepszych rezultatów.

Jeśli łącze do Twojej witryny internetowej znajduje się w innej witrynie internetowej, która jest już indeksowana przez wyszukiwarki, po kilku dniach lub tygodniach Twoja Strona internetowa również zostanie odnaleziona i zindeksowana. Oto kilka miejsc, w których możesz opublikować swoje łącze:

  • Dobrze znane witryny internetowe Twoich znajomych lub partnerów
  • Twoje inne witryny internetowe, które zostały ujęte w indeksie wyszukiwania
  • Twoje profile na portalach społecznościowych
  • Fora i tablice dyskusyjne

Tematy pokrewne

« Wstecz